تاور کرین یا جرثقیل‌های برجی، به دلیل اینکه از فولاد‌های بسیار عظیم و سنگین برای محکم کردن آن ساخته شده است، نگهداری تعادل و پایداری آن بسیار با اهمیت است که یکی از نکات مهم در انتخاب تیم‌های متخصص تاور کرین رعایت اصول ایمنی است.
دلایل سقوط تاور کرین می‌تواند عدم رعایت اصول ایمنی و پایه و شالوده و زیرساخت نامناسب باشد.
مهمترین قسمت، مشاوره با تیم‌های متخصص و در نهایت رعایت موارد ایمنی و جلوگیری از بروز این اتفاقات ناگوار است که می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان تیم اوج تاور تماس بگیرید.

یکی دیگر از دلایل سقوط تاورکرین‌ها می‌تواند خرابی قطعات مکانیکی و یا جاگذاری نامناسب وزنه‌های تعادل باشد.
دلیل دیگر آن اداره کنندگان یا هندلرهای تاورکرین ها هستند. طبق قوانین و استانداردها اداره‌کنندگان نباید بیش از ۴ ساعت به صورت مداوم کار کنند. چراکه هرگونه خستگی و عدم تمرکز، ممکن است باعث حادثه جبران ناپذیری شود.
این افراد باید به صورت مداوم تحت نظر بازرسان باشند که از هرگونه سهل انگاری جلوگیری شود.

زیرساخت‌های غیر اصولی و نصب نامناسب پایه‌های جرثقیل برجی باعث پایین آمدن مقاومت جرثقیل می‌شود و کوچکترین اتفاق مثل وزش باد شدید یا طوفان ممکن است باعث سرنگونی آن شود.
طوفان‌های شدید در سال‌های اخیر در تمام دنیا خسارت زیادی به جرثقیل‌های برجی وارد کرده‌اند.

در صورت عدم رعایت اصول و ایمنی و زیرساخت و همچنین استفاده از افراد کم تجربه و غیر متخصص باعث بروز این گونه حوادث خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:  وینچ تاورکرین

زمانی که پایه های تاورکرین‌ها محکم و مستحکم نباشند، یا وزنه‌های تعادلی به طور مناسب نصب نشده باشند، بادهای شدید می‌توانند آنها را از پای درآورند و خسارت جانی و مالی زیادی به کارگاه‌ها و کارفرمایان یا حتی افراد و سازه‌های اطراف وارد کنند.

خدمات تاور کرین بدون واسطه