وینچ تاورکرین چیست؟

وینچ تاورکرین چیست

وینچ تاورکرین چیست؟ در این نوشته تصمیم داریم تا به طور کامل به این سوال پاسخ دهیم. بنابراین در صورتی که شما هم به این وسیله نیاز دارید و یا در فکر خرید وینچ تاورکرین هستید، پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه نمایید.

وینچ به طور کلی به سازه ای گفته می شود که به کمک آن می توانیم اجسام و بار را در جهت عمودی یا افقی و یا هر دو جهت جابجا کنیم. وینچ کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارد. از انواع مختلف وینچ ها در  انواع جرثقیل ها، انواع بالابر و خودروبر ها، سکوهای حفر چاه نفت و گاز، صنایع و کارخانه جات، استخراج معادن، کابل کشی، کشتی ها و شناورهای دریایی و … استفاده می شود. انواع وینچ جرثقیل مناسب با کاربری مد نظر خود را می توانید از سایت اوج تاور کرین تهیه کنید.

وینچ چیست؟

پیش از توضیح درباره وینچ تاورکرین بهتر است به این سوال که وینچ چیست؟ به صورت دقیق پاسخ دهیم؛ وینچ سازه ای پر مصرف در صنایع گوناگون است که مکانیزم کلی آن از سیم و قرقره تشکیل شده است. یکی از مهم ترین کاربردهای وینچ ها در انواع جرثقیل و تاورکرین می باشد. با استفاده از مکانیزم وینچ ها می توانیم به راحتی توان مکانیکی جرثقیل ها را بالا ببریم.

کاربرد وینچ چیست؟ به طور کلی می توانیم این طور بگوییم که از قرقره های مرکب برای بالا بردن قدرت کششی جرثقیل ها استفاده می شود. برای استفاده از این مکانیزم باید سیم را چند لا کرده و به قلاب وصل کنیم به این ترتیب میزان قدرت جرثقیل بسیار بیشتر خواهد شد. چند لا کردن سیم به میزان قدرت مورد نیاز بستگی دارد. برای مثال در جرثقیل ۳تن زمانی که سیم تک لا است میزان قدرت کشش وینچ، ۷۵۰ کیلو است و زمانی که سیم را به صورت چهار لا به قلاب متصل می کنیم قدرت کشش نیز به چهار برابر افزایش یافته و سه تن می شود.

مطلب پیشنهادی:  جابجایی تاور کرین

انواع مختلف وینچ طراحی و تولید شده است که هر یک از این انواع با توجه به ویژگی هایی که دارد، دارای کاربردهای مختلفی می باشد. مانند وینچ دستی ساده، وینچ دستی کلاچ دار، وینچ برقی، وینچ هیدرولیکی و …

وینچ چیست؟

وینچ جرثقیل چیست؟

همان طور که اشاره کردیم در این نوشته تصمیم داریم تا به سوال وینچ تاورکرین چیست؟ پاسخ دهیم. مکانیزم استفاده از وینچ در جرثقیل های هیدرولیکی به این شکل است که نیروی مورد نیاز از پمپ هیدرولیکی به هیدرو موتور و گیربکس منتقل می شود و در نتیجه درام وینچ می تواند در دو جهت حرکت دورانی داشته باشد. در این صورت یک سیم بکسل به این سازه متصل کرده و از حرکت خطی آن استفاده می کنیم.

مهم ترین نکته در مورد استفاده از وینچ در جرثقیل های هیدرولیکی توجه به ایمن بودن وینچ است. در صورتی که به نکات ایمنی مربوط به وینچ توجه کافی نشده باشد احتمال سقوط بار وجود دارد که می تواند آسیب های جدی مالی و جانی ایجاد کند. برای تضمین ایمن بودن وینچ در جرثقیل ها باید ایمنی وینچ ها به وسیله ترمز و سیستم کلاچ اتوماتیک تضمین شود. گاهی برای بالاتر بردن میزان ایمنی وینچ ها در جرثقیل از یک ترمز مکانیکی ضد سقوط نیز در کنار ترمز اصلی استفاده می شود تا از بروز حوادث مربوط به سقوط بار جلوگیری شود.

وینچ جرثقیل چیست؟

وینچ تاورکرین چیه؟

تا این بخش کاربرد وینچ در جرثقیل یا تاورکرین را توضیح دادیم. قابل ذکر است که در اغلب جرثقیل های نیمه سنگین و سنگین از یک وینچ به شکل تک لا به همراه یک وینچ به صورت چند لا استفاده می شود. در جرثقیل هایی که مدل بالاتر هستند ( جرثقیل های پنج لیور) یک گیربکس برای مدیریت وینچ تک لا و یک گیربکس دیگر برای مدیریت وینچ چند لا تعبیه شده است به این ترتیب هر کدام از وینچ ها را می توان به صورت جداگانه مدیریت کرد.

مطلب پیشنهادی:  قطعات یدکی و برقی تاور کرین و آسانسور

اما در جرثقیل هایی که قدیمی تر هستند برای مدیریت هر دو وینچ از یک گیربکس استفاده می شود. به ابن ترتیب که گیربکس از داخل کابین جرثقیل به وسیله یک سیستم کلاچ خشک لنتی و فرمان هیدرولیک با هر کدام از وینچ های تک لا و چند لا درگیر و خلاص می شود.

وینچ جرثقیل سقفی چیست؟

وینچ جرثقیل سقفی چیست؟

وینچ یا بالابر در جرثقیل های سقفی برای بالا بردن و یا حمل بار مهم ترین رکن به حساب می آید. به همین دلیل نیز قیمت وینچ یا بالابر تأثیر مهمی در تعیین قیمت جرثقیل دارد. وینچ جرثقیل سقفی با مارک ها  و مدل های مختلف و در تناژهای گوناگون از 1 تا 100 تن در بازار موجود می باشند و شما می توانید با توجه به نیاز و کاربری مد نظر خود مناسب ترین نوع را انتخاب و خریداری نمایید.

معروف ترین مارک های وینچ جرثقیل سقفی چیست؟ معروف ترین مارک های وینچ جرثقیل سقفی موجود در بازار عبارتند از دماگ (DEMAG)، بریما (BRIMA)، استریت (STREET)، پودم (PODEM)، کونه کرین (KONECRANES)، کیتو (KITO)، اشتال، سامسونگ، بالکانسکو، ویگور و …

قیمت وینچ جرثقیل سقفی تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند گروه کاری، ارتفاع، تناژ، برند، عرض، طول سالن و … تعیین می شود. در هنگام خرید این سازه باید به این موارد توجه زیادی داشته باشید و مناسب ترین نوع را برای نیاز خود تهیه کنید. به یاد داشته باشید که توجه نکردن به تناژ وینچ و عدم تناسب میان تناژ و کاربری مد نظر شما می تواند سبب آسیب دیدن جرثقیل شود.

انواع مختلف وینچ جرثقیل سقفی شامل بالابر های دستی و بالابرهای برقی می شوند. برای تنازهای پایین کمتر از 2 تن می توان از وینچ های دستی استفاده کرد. از وینچ های برقی نیز برای تناژهای بالاتر استفاده می شود. وینچ های برقی به دو دسته زنجیری و سیم بکسلی تقسیم می شوند.

مطلب پیشنهادی:  اجاره تاور کرین در غرب تهران

در هنگام انتخاب بالابرها باید به حالت آن ها نیز توجه داشته باشید. وینچ ها در حالت های دو کاره، چهارکاره و شش کاره وجود دارند. همچنین وینچ ها در دو حالت تک سرعته و دو سرعته مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت وینچ جرثقیل سقفی

جمع بندی

در این نوشته سعی کردیم تا به صورت کامل به سوالاتی مانند وینچ تاورکرین چیست؟ و وینچ جرثقیل چیست؟ پاسخ دهیم. همان طور که توضیح دادیم وینچ یا بالابر سازه ای پر کاربرد و مهم است که در انواع جرثقیل ها نیز به کار می رود. به طور کلی می توانیم این طور توضیح دهیم که وینچ یک بالابر مکانیکی است که به وسیله آن می توانیم بار را در جهت های مختلف افقی و عمودی جابجا کنیم.

وینچ جرثقیل در واقع نوعی جرثقیل است که از اجزای مختلفی مانند موتور درام، ترمز، گیربکس، سیم بکسل و قلاب تشکیل شده است و در انواع مختلف سبک، متوسط، سنگین و فوق سنگین طراحی و تولید شده است. انواع مختلف وینچ که می توانید با توجه به کابری مد نظر خود مناسب ترین نوع را انتخاب کنید عبارتند از وینچ برقی تک فاز، وینچ برقی کوچک، وینچ برقی سه فاز، وینچ دستی، وینچ بادی و …

برای خرید و یا اجاره انواع تاورکرین و وینچ جرثقیل و … می توانید به راحتی و به صورت آنلاین سفارش خود را در سایت اوج تاور کرین ثبت نمایید. سایت اوج تاور کرین، تاور کرین و همچنین انواع آسانسور کارگاهی تولید کرده و به فروش می رساند. خرید و فروش تاور کرین، نصب و راه اندازی تاورکرین، فروش آسانسور و بالابرهای کارگاهی و … برخی از خدماتی است که توسط این سایت ارائه می شود.

Rate this post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *