فونداسیون تاور کرین چه کمکی به ما می کند!

فونداسیون تاور کرین

فونداسیون تاور کرین یک جزء حیاتی در ساخت ساختمان‌های بلند، سازه‌های عظیم و پروژه‌های پیچیده است . در اصل تاور کرین نام دیگر جرثقیل برجی می باشد. این دستگاه برای کنترل و هدایت تجهیزات سنگین در ارتفاعات ساخته شده است. به طور کلی جرثقیل‌های برجی متعلق به ماشین آلات ساختمانی ضروری هستند که به طور گسترده برای حمل و نقل محصولات ساختمانی از یک انبار یا وسیله نقلیه به موقعیت‌های نهایی خود در فرآیند ساخت و ساز ساختمان‌ها استفاده می شود.

طراحی تاورکرین‌ها از دقت بالایی برخوردار می باشد تا بهترین عملکرد خود را داشته و همچنین و ایمن باشد برای آشنایی بیشتر با تاور کرین با ما همراه باشید.

تاریخچه فونداسیون تاور کرین

اولین طراحی فونداسیون تاور کرین در یونان باستان انجام شد، که برای جابجایی سنگ‌های بزرگ و سنگین در مراحل ساخت استفاده می شد. در طول تاریخ ساخت و ساز، جرثقیل ها از نظر قدرت و اندازه رشد کرده اند تا به سازندگان کمک کنند تا کار خود را سریع تر، ایمن تر و کارآمدتر انجام دهند. توسعه این جرثقیل ها به دهه 1950 برمی گردد، زمانی که آسمان خراش ها در حال تبدیل شدن به سبکی از ساخت و ساز مدرن بودند.تا سال 1970، جرثقیل‌های برجی با نیروی هیدرولیک تغذیه می شدند، اما در آن دهه، برق منبع اصلی انرژی آنها شد. برق به جرثقیل‌های برجی قدرت و سرعت بیشتری برای تامین انرژی برای حمل تجهیزات سنگین تر می داد.

امروزه جرثقیل‌های برجی برای استفاده در کاربردهای مختلف به انواع مختلفی تقسیم می شوند. فناوری مهندسی پیشرفته این صنعت را متحول می کند.

محاسبه فونداسیون تاور کرین

 

مزایای تاور کرین

تاور کرین ها ظرفیت ارتفاعی نسبت به سایر جرثقیل ها از جمله جرثقیل های متحرک را ارائه می دهند. آنها همچنین می توانند به مراتب بیشتر از جرثقیل های دیگر تجهیزات را بلند و بارگیری کنند که آنها را برای پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ عالی می کند.

مطلب پیشنهادی:  با موتور تاور کرین بیشتر آشنا شوید

فونداسیون تاور کرین به مدیران پروژه‌های ساختمانی اجازه می دهد تا با سخت ترین عملیات در محل کار کنار بیایند. آنها معمولاً با کارهایی مانند بلند کردن و قرار دادن تی‌های فولادی در محل، حمل مصالح ساختمانی، جابجایی تجهیزات سنگین، بتن ریزی بخشی از سازه و موارد دیگر سر و کار دارند.

انجام موارد فوق برای سازه های ساختمانی و کل صنعت ساختمان بسیار مهم است. جرثقیل‌های برجی به سازندگان اجازه می دهد تا ساختمان‌های بلندتر را با روش های پایدارتر در فضاهای شهری بسیار تنگ بسازند. همچنین به آنها اجازه می دهد کارهای ساختمانی را سریعتر، کارآمدتر و با هزینه کمتر انجام دهند. در واقع صرفه جویی در هزینه و امکان انجام کارها به صورت سریعتر و کارآمدتر از ویژگی‌های اصلی استفاده از تاور کرین است.

طراحی فونداسیون تاور کرین

طراحی پایه فونداسیون تاور کرین کار آسانی نیست؛ زیرا خطرات ایمنی را در بر می گیرد که باید در طول خدمات آن خنثی شود. در انجام این کار، طراح باید به دانش فنی مسلط باشد تا بتواند طرحی سالم و مطمئن تولید کند. دانش فنی حداقل شامل اصل اساسی چگونگی رویکرد طراحی است. به طور کلی پایه های دکل جرثقیل را می توان بر روی پایه‌های آنها سوار یا ریخته گری کرد و در برخی موارد علاوه بر بلوک های بتنی که برای مقابله با وزن جرثقیل و نیروهای آن استفاده می شود، روی سطح پایه ها ثابت می شود.

به طور کلی محاسبات پیچیده تمام نیروهایی را که بر روی جرثقیل در حین انجام بالابرها، چرخش ها و حرکات چرخ دستی وارد می شود، در نظر می گیرد. هنگامی که فونداسیون آماده می شود، توجه ویژه ای به عمل می آید تا اطمینان حاصل شود که تاسیسات زیرزمینی تحت تأثیر قرار دادن جرثقیل قرار نمی گیرند.

مطلب پیشنهادی:  آسانسور کارگاهی spj

تاریخچه فونداسیون تاور کرین

ست.

چگونگی کارکرد فونداسیون تاور کرین

برای اینکه بفهمیم که یک تاور کرین چگونه کار می کند عملا باید درک کاملی از آن داشته باشیم که همه این قطعات با هم کار می کنند تا قدرت بالابری باورنکردنی یک فونداسیون تاور کرین را ممکن کنند. هنگامی که به یک جرثقیل نگاه می کنید، می توانید با شروع از پایه جرثقیل و حرکت به سمت بالا، تمام قطعات را به راحتی شناسایی کنید، سپس چشمان خود را در طول جرثقیل از انتهای بلند به انتهای کوتاه بکشید.
نقشه تاور کرین ها بسیار متفاوت است و این وسیله در چند مرحله به مکان خود منتقل شده و نصب می گردد. جرثقیل‌های برجی برای جابجایی کالاهای سنگین، مواد یا ابزار در اطراف یک سایت ضروری هستند. آنها برای سرعت بخشیدن به ساخت و ساز، نگه داشتن شما در برنامه و کاهش هزینه‌های زمان و نیروی انسانی در این فرآیند عالی هستند. تاور جرثقیل‌ها شاهکارهای مهندسی چشمگیری هستند که تا 265 فوت ارتفاع دارند و تا 19.8 تن را بلند می کنند.

  • پایه ای که به یک پد بتنی متصل و به یک دکل یا برج متصل می شود.
  • یک “واحد چرخشی” متصل به بالا که از یک موتور و چرخ دنده حلقه تشکیل شده است که جرثقیل از آن برای چرخش استفاده می کند.

طراحی فونداسیون تاور کرین

ابعاد و محاسبه تاور کرین

برای محاسبه فونداسیون تاور کرین باید این نکته را در نظر داشت که در هر مدل، جرثقیل و تجهیزات آن با یکدیگر متفاوت است، بنابراین بهتر است مدل جرثقیل مورد استفاده در ابتدا بررسی شود. اطلاعات فنی جرثقیل اطلاعات مورد نیاز در طراحی مانند ارتفاع جرثقیل برجی (H)، طول بازو، ابعاد پایه، فاصله و مهمتر از آن بارها یا واکنش های فونداسیون را در اختیار شما قرار می دهد.

مطلب پیشنهادی:  با آسانسور باربر و مصالح بر بیشتر آشنا شوید

ظرفیت ها و ابعاد فونداسیون تاور کرین معمولاعبارتند از:

  • طول بوم: حداکثر 60 میلی متر
  • ظرفیت بالابری: 10TFree
  • ارتفاع: 50 متر، می توانید تا 200 متر اضافه کنید

چگونگی کارکرد فونداسیون تاور کرین

جمع بندی

همانطور که ذکر کردیم، اولین دستگاه بالابر در یونان باستان اختراع شد و عمدتاً برای جابجایی سنگ‌های بزرگ و سنگین در مراحل ساخت و ساز استفاده می شد. این ابزار قدرتمند به زودی در روم و مصر مورد استفاده قرار گرفت. در طول تاریخ ساخت و ساز، فونداسیون تاور کرین از نظر قدرت و اندازه رشد کرده اند تا به مردم کمک کند تا کارهای خود را سریع تر، ایمن تر و بسیار موثرتر انجام دهند. امروزه بزرگترین جرثقیل های جهان تاور کرین هستند. ارتفاع، یکی از مهم ترین ویژگی های جرثقیل ها است و ارتفاع چشمگیر جرثقیل های برجی به راحتی می تواند افراد عادی را در حیرت فرو برد. قدرت، یکی دیگر از ویژگی های مهم جرثقیل ها است، اما تاور کرین فاقد استحکام و ظرفیت بالابری است. تاور کرین‌ها بیشتر برای بارگیری و حمل و نقل بزرگترین و سنگین ترین بارهای روی زمین مورد استفاده قرار می گیرند. آنها از هر جرثقیل دیگری پیشی می گیرند، بنابراین به بخش کلیدی صنعت ساخت و ساز تبدیل شده اند. تاور کرین ها علاوه بر توانایی بلند کردن اجسام بسیار سنگین، ماشین آلات و بارهای دیگر، قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و ظرفیت ارتفاع آنها به سختی با نوع دیگری از جرثقیل ها قابل مقایسه ا

5/5 - (1 امتیاز)
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *