هرچیزی که باید درباره سرعت مجاز باد برای تاور کرین بدانید

سرعت مجاز باد برای تاور کرین

سرعت مجاز باد برای تاور کرین چقدر است؟ در این نوشته تصمیم داریم تا با ارائه اطلاعات مفیدی در مورد استاندارد سرعت باد برای حرکت تاور کرین، به طور کامل به این سوال پاسخ دهیم.

قبل از کار کردن با تاورکرین حتما باید در مورد ميزان مجازسرعت باد در عمليات باربرداری اطلاعات لازم را به دست آورید تا بتوانید در مواقع لزوم، کار با تاور کرین را متوقف کرده و مانع از بروز حوادث و خطرات احتمالی شوید. با توجه به اهمیت این موضوع پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه نمایید.

آیا می دانید سرعت مجاز باد برای تاور کرین چقدر است؟

سرعت مجاز باد تاور کرین به نوع و مدل تاور کرین و شرایط جوی محل پروژه آن بستگی دارد. استاندارد سرعت باد برای حرکت تاور کرین در دفترچه راهنمای تاورکرین ها ذکر شده است. اغلب گفته می شود که کار کردن با تاور کرین ها در سرعت باد بیش از 45 مایل بر ساعت ممنوع می باشد. حداکثر سرعت مجاز باد در باربرداری با تاور کرین 38 مایل بر ساعت اعلام شده است.

 

برای اینکه بتوانید تاثیر باد روی تاور کرین ها را بسنجید باید از باد سنج (آنمومترها) یا دستگاه سنسور باد استفاده کنید. با استفاده از این دستگاه ها می توانید هر گاه سرعت باد از سرعت مجاز باد در عمليات ليفتينگ و باربرداری بیشتر شد در اسرع وقت کار با تاور کرین را متوقف کنید.

سرعت مجاز باد در عمليات ليفتينگ و باربرداری

حداكثر سرعت مجاز باد برای جرثقيل برجی چقدر است؟

حداکثر سرعت باد برای کار با جرثقیل های برجی بستگی به عواملی مانند اندازه و قدرت جرثقیل، شرایط جوی و محل نصب دارد. با این حال، معمولاً در صنعت ساخت و ساز، حداكثر سرعت مجاز باد برای جرثقيل برجی حدود 72 کیلومتر بر ساعت (45 مایل بر ساعت) تعیین می ‌شود. این مقدار برای بسیاری از مدل‌ های جرثقیل برجی مناسب است و در صورتی که سرعت باد به بیش از این مقدار افزایش یابد، ممکن است باعث خطرات جدی برای تاور کرین و کارگران شود.

مطلب پیشنهادی:  آسانسور کارگاهی چیست؟

بنابراین، برای ایمنی کارگران و تاور کرین، لازم است که در هنگام نصب و استفاده از جرثقیل برجی، حداکثر سرعت مجاز باد مورد توجه قرار گیرد و در صورتی که سرعت باد به بیش از این مقدار افزایش یابد، اقدامات لازم برای تضمین ایمنی انجام شود. از جمله توقف جرثقیل برجی و ایجاد وقفه در کار تا زمانی که شرایط جوی بهبود یابد.

در کل، برای جلوگیری از وقوع حوادث و سقوط جرثقیل برجی به دلیل باد قوی، لازم است که سرعت باد به دقت بررسی و اقدامات لازم برای تضمین ایمنی انجام شود. این اقدامات شامل تعیین سرعت مجاز باد در باربرداری با تاور کرین، نصب سیستم‌ های حفاظتی، استفاده از سنسورهای باد، آموزش کارگران، نحوه نصب جرثقیل برجی و انتخاب محل نصب مناسب است. با رعایت این اقدامات، می ‌توان ایمنی کارگران و تاور کرین‌ ها را تضمین کرد و خطرات ناشی از تأثیرات باد بر روی جرثقیل برجی را به حداقل رساند.

استاندارد سرعت باد برای حرکت تاور کرین

ميزان مجازسرعت باد در عمليات باربرداری چقدر است؟

سرعت مجاز باد در عمليات ليفتينگ و باربرداری به عواملی مانند نوع و اندازه جرثقیل، شرایط هواشناسی و نوع باری که باید حمل شود بستگی دارد. در صنعت ساخت و ساز با انجام محاسبات خاصی، میزان مجاز سرعت باد در عملیات لیفتینگ تعیین شده است.

به طور کلی، برای جرثقیل ‌های خودرویی که معمولاً برای عملیات های لیفتینگ و باربرداری در محیط باز استفاده می ‌شوند، میزان مجاز سرعت باد در عملیات لیفتینگ در حدود 40-50 کیلومتر بر ساعت (25-30 مایل بر ساعت) تعیین شده است. برای جرثقیل ‌های برجی ميزان مجازسرعت باد در عمليات باربرداری ممکن است بیشتر باشد و در حدود 72 کیلومتر بر ساعت (45 مایل بر ساعت) قرار گیرد.

 

بعضی از جرثقیل ‌های برجی مجهز به سیستم‌ های تشخیص باد هستند که به وسیله ‌ی سنسورهایی که در بالای بام نصب شده ‌اند، سرعت و جهت باد را اندازه گیری می‌ کنند. این سیستم ‌ها، در صورتی که سرعت باد به بیش از حداکثر سرعت مجاز برسد، به صورت خودکار جرثقیل را متوقف یا به سرعت به حالت ایمنی منتقل می ‌کنند.

مطلب پیشنهادی:  اپراتور تاور کرین کیست؟ هر آنچه باید بدانید!

در عملیات باربرداری، بهتر است که تعیین حداکثر سرعت مجاز باد و اعمال تغییرات لازم برای بهبود ایمنی، توسط کارشناسان مجرب و متخصص انجام شود. همچنین، کارگرانی که با جرثقیل برجی کار می‌ کنند، باید درباره خطرات ناشی از تأثیرات باد بر روی جرثقیل برجی و نحوه رفتار در شرایطی که سرعت باد بیش از حداکثر سرعت مجاز است، آموزش ‌های لازم را دریافت کنند.

ميزان مجازسرعت باد در عمليات باربرداری چقدر است؟

تاثیر باد روی تاور کرین ها چگونه است؟

تا اینجا به بیان و بررسی سرعت مجاز باد در باربرداری با تاور کرین پرداختیم و حالا می خواهیم تاثیر باد روی تاور کرین ها را بررسی کنیم. باد یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر روی تاور کرین ‌ها است. برای کاهش تأثیرات باد بر روی تاور کرین ‌ها، از سیستم ‌های خودکار ترمز، سیستم ‌های حفاظت در برابر وزش باد و سیستم‌ های تعادل دهنده استفاده می ‌شود. این سیستم ‌ها به صورت خودکار کار می‌ کنند و در صورتی که سرعت باد به مقداری که بیشتر از سرعت مجاز باد تاور کرین است، افزایش یابد، تاور کرین به صورت خودکار متوقف و قفل می‌ شود تا ایمنی تضمین گردد.

همچنین، در صورتی که سرعت باد به یک نقطه خاصی برسد و یا از آن بزرگ تر شود، لازم است که تاور کرین‌ ها به صورت کامل متوقف و بررسی شوند. علاوه بر سیستم‌ های خودکار ترمز و حفاظت در برابر وزش باد، نصب سنسورهای باد بر روی تاور کرین ‌ها نیز از جمله راهکارهایی است که به کار گرفته می ‌شود. این سنسورها قادر هستند، سرعت و جهت باد را در نزدیکی تاور کرین اندازه ‌گیری کنند و در صورتی که سرعت باد به مقداری که بیشتر از سرعت مجاز باد در عمليات ليفتينگ و باربرداری است، افزایش یابد، به سیستم ترمز اطلاع دهند تا تاور کرین به صورت خودکار متوقف و قفل شود.

مطلب پیشنهادی:  جرثقیل متحرک

همچنین، در مواردی که سرعت باد بیشتر از حداکثر سرعت باد برای کار با جرثقیل های برجی و غیره است، بهتر است که کارگران از نزدیکی تاور کرین ‌ها دوری کنند تا خطر سقوط و یا جابجایی تاور کرین ‌ها برای آن ‌ها ایجاد نشود.

ميزان مجازسرعت باد در عمليات باربرداری

جمع بندی

در این نوشته از شرکت اوج تاور کرین با ارائه اطلاعاتی در مورد استاندارد سرعت باد برای حرکت تاور کرین به سوال سرعت مجاز باد برای تاور کرین چقدر است؟ پاسخ دادیم. همان طور که در بررسی سرعت مجاز باد تاور کرین توضیح دادیم، تاور کرین ‌ها یکی از ابزارهای مهم در صنعت ساخت و ساز و سایر صنایع هستند. با این حال، باد به عنوان یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر روی تاور کرین ‌ها، می ‌تواند خطرات جدی به وجود آورد. سرعت باد بیش از 72 کیلومتر بر ساعت (45 مایل بر ساعت) برای تاور کرین ‌ها غیر قابل قبول است و می ‌تواند باعث خطراتی برای تاور کرین و کارگران در محل کار شود.

برای کاهش تأثیرات باد بر روی تاور کرین ‌ها، از سیستم ‌های خودکار ترمز، سیستم ‌های حفاظت در برابر وزش باد و سیستم‌ های تعادل دهنده استفاده می ‌شود. همچنین، نصب سنسورهای باد بر روی تاور کرین ‌ها و آموزش کارگران درباره خطرات ناشی از تأثیرات باد بر روی تاور کرین ‌ها و نحوه رفتار در شرایطی که سرعت باد بیش از حداکثر سرعت مجاز باد است، نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای جلوگیری از وقوع حوادث و سقوط تاور کرین ‌ها به دلیل باد قوی، لازم است که سرعت باد و تأثیرات آن بر روی تاور کرین ‌ها به دقت بررسی و اقدامات لازم برای تضمین ایمنی انجام شود. این اقدامات شامل نصب سیستم‌ های حفاظتی، استفاده از سنسورهای باد، آموزش کارگران و تعیین حداکثر سرعت مجاز باد برای هر مدل تاور کرین است.

در صورت نیاز به مشاوره می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در شرکت اوج تاور کرین صحبت کنید.

4/5 - (1 امتیاز)
1 پاسخ
  1. امیرعلی زاهد
    امیرعلی زاهد گفته:

    سلام خداقوت
    این مطالبی که در مورد سرعت مجاز باد برای تاور کرین گفتید برای همه مدل تاور یکیه؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *