ریموت کنترل تاور کرین چیست؟

ریموت کنترل تاور کرین

ریموت کنترل تاورکرین وسیله‌‌ای است که از آن برای هدایت و کنترل از راه دور تاور کرین‌ها استفاده می‌شود. امروزه با استفاده از ریموت کنترل تاور کرین رانندگان تاور کرین‌ها بر روی زمین می‌توانند تاور کرین را در باربرداری و چرخش هدایت و مدیریت کنند. در ادامه اطلاعات کامل‌تر و مفیدتری دربارهٔ ریموت کنترل تاور کرین در اختیارتان قرار می‌دهیم، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. قبل از توضیح در مورد ریموت کنترل تاور کرین بهتر است بدانید که خود تاور کرین چیست؟

تاور کرین به معنای جرثقیل برجی است. این جرثقیل برای باربرداری در ساختمان‌هایی با ارتفاع زیاد که امکان استفاده از جرثقیل‌های معمولی را ندارند طراحی شده است. درگذشته برای ساخت سازه‌ها و ساختمان‌های عظیم مشکلات فراوانی وجود داشت و نبود امکانات سبب سختی زیاد در هزینه‌های حمل‌ونقل، زمان و نیروی انسانی می‌شد. تاور کرین یک نوع اهرم تعادلی است و گفته شده که پیدایش و استفاده از آن به یونان باستان برمی‌گردد. در آن زمان برای حمل بار از چارپایانی مثل اسب و الاغ استفاده می‌کردند که بعد از گذشت زمانی توانستند وسیله‌ای بسازند که قدرت حمل بار را مانند الاغ و قابلیت چرخش سر جای خود را مانند انسان داشته باشد. در ابتدا تاور کرین‌ها را از چوب می‌ساختند؛ اما باگذشت زمان و بعد از انقلاب صنعتی تاور کرین‌هایی با جنس چدن، آهن و فولاد ساخته شد.

مدت‌ها قبل رانندگان باید در بالای کابین تاور کرین قرار می‌گرفتند تا بتوانند این جرثقیل را هدایت کنند، اما مدتی بعد سازندگان این وسیله به این فکر افتادن که با طراحی یک ریموت کنترل تاور کرین از راه دور به روند کار تاور کرین‌ها سرعت بخشند. این اتفاق با علاقه‌مندی زیاد دارندگان تاور کرین و برج‌سازان روبه‌رو شد و کم‌کم برای هر پروژه ساختمانی از آن استفاده می‌کردند.

مطلب پیشنهادی:  اورهال آسانسور کارگاهی به چه معنا است؟

ریموت کنترل یا لیور

ویژگی‌های ریموت کنترل تاور کرین

ریموت کنترل تاور کرین یکی از تجهیزاتی است که امنیت و سرعت کار با تاور کرین را افزایش می‌دهد. جالب است بدانید، دستگاه‌های از راه دور با صدور فرمان از فاصله دور برای وسایل الکترونیکی استفاده می‌شود. ریموت کنترل تاور کرین دارای عملکرد بیشتر و وسیع‌تری در مقایسه با عملکردهای اولیه و ابتدایی خود دارد. امروزه از آن در تاور کرین برای برقراری ارتباط سیگنال اینفرارد و تعداد معدودی از سیگنال‌ها رادیویی استفاده می‌شود. این ابزار سرعت کار را چندبرابر می‌کند و با توانایی نشان‌دادن عوامل محیطی مثل میزان و شدت باد و همین‌طور طوفان‌ها بر روی صفحه نمایشگر امنیت کار را افزایش داده و از آسیب‌های پیشرو جلوگیری می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار خوب ریموت کنترل تاور کرین مدیریت تاور کرین تا بالای صد متر است؛ چراکه باتوجه‌به این فاصله زیاد بازم هم بسیار عالی می‌تواند تاور کرین را کنترل کند. از دیگر ویژگی‌های ریموت کنترل تاور کرین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. برای استفاده از ریموت کنترل تاور کرین، نیاز نیست که هدایت‌کننده خود را به بالای کابین راننده برساند، می‌تواند به‌راحتی از ره دوروبر اساس شرایط و محل نصب تاور کرین آن را هدایت و مدیریت کند.

لازم به ذکر است که ریموت کنترل تاور کرین از دو بخش مجزا تشکیل شده است:
دستگاه گیرنده و دستگاه فرستنده. بخش اول در تابلو برق تاور کرین نصب شده و در آنجا قرار می‌گیرد. وظیفه آن دریافت فرمان‌های ارسالی از کنترل ریموت به تابلو برق است و اما بخش دیگر یعنی دستگاه فرستنده همان‌طور که از نامش مشخص است دستورات را به بخش اول ارسال می‌کند. دستگاه گیرنده در پایین تاور کرین و در دست هدایتگر قرار دارد. همان‌طور که قبلاً گفته شد این امر سبب افزایش سرعت کار و ایمنی بالا در هنگام انجام عملیات اجرایی می‌شود. باید دقت داشته باشید که هنگام استفاده از تاور کرین‌ها آن‌ها از شرکت‌های معتبر تهیه کرده باشید. مجموعه اوج تاور کرین گواهی‌نامه اپراتور تاور کرین آلیماک را صادر کرده و همچنین نصب، راه‌اندازی و تعمیر تاور کرین را نیز انجام می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:  آسانسور کارگاهی چیست؟

ریموت کنترل تاور کرین

مزایای استفاده از ریموت کنترل تاور کرین

 • محافظت از اپراتور در برابر آسیب‌های ناشی از نزدیکی به بار
 • محافظت از تجهیزات جرثقیل مانند: گیربکس‌ها، کلید‌های فرمان، کابل‌ها و…
 • دید بهتر هدایتگر به جهت قرارگرفتن در پایین تاور کرین و داشتن موقعیت مناسب نسبت به بار و عدم نیاز به تحمل وزن و کشیدن کابل
 • امکان تعویض و سرویس کلید فرمان بدون نیاز به توقف تاور کرین
 • کاهش حداکثری زمان جابه‌جایی مواد به جهت استفاده از ریموت کنترل تاور کرین
 • حذف هزینه‌های تعویض کلیدها و کابل‌ها
 • حذف هزینه‌های مادی و معنوی ناشی از آسیب‌دیدن هدایتگر
 • حذف خطر برق‌گرفتگی به دلیل پوسیدگی یا موارد دیگر کابین کنترل
 • کاهش خستگی اپراتور یا هدایتگر
 • بازدهی و دقت بالا در حمل بار

ویژگی‌های ریموت کنترل تاور کرین

سیستم ریموت کنترل تاور کرین

طراحی سیستمی ریموت‌کنترل‌ها همواره در حال پیشرفت است. به‌طوری‌که امروزه هرآنچه که هدایتگر یا اپراتور تاور کرین نیاز داشته باشد بداند در صفحه نمایشگر ریموت کنترل یا لیور مشاهده می‌کند. موارد مانند: نشانگر وزن بار، نشان‌دادن درصد تکمیل حداکثر وزن بار، نشان‌دادن بار زیادی یا شدت وزش باد بخشی از امکانات موجود در ریموت کنترل تاور کرین است.

صرفه‌جویی در زمان با ریموت کنترل تاور کرین

هنگامی که هدایتگر در کابین راننده مشغول کنترل و مدیریت تاور کرین‌هاست مسئله جدی مشاهده نمی‌شود؛ اما زمانی که تاور کرین نیاز به استفاده ندارد و یا حتی دچار نقص در اجزای برقی تاور کرین شده و نیازمند تعمیر است، هدایتگر باید زمان زیادی را تا تعمیر تاور کرین در کابین راننده سپری کند. اما با استفاده از ریموت کنترل تاور کرین هدایتگر می‌تواند با اتمام کار خود یا حتی در حین کار با ریموت کنترل به کار دیگری بپردازد. در این صورت می‌تواند به‌راحتی زمان زیادی را صرفه‌جویی کند.

مطلب پیشنهادی:  تفاوت جرثقیل سیار و تاور کرین

البته باید بدانید که نصب ریموت کنترل تاور کرین با هزینه بالایی همراه است؛ اما با درنظرگرفتن موارد گفته شده و باتوجه‌به بازدهی بالای این ابزار در ساخت‌وسازها بالابودن قیمت ریموت کنترل تاور کرین ارزش این هزینه‌کردن را دارد. البته مجموعه اوج تاور کرین گواهی‌نامه اپراتور تاور کرین آلیماک را صادر می‌کند. همچنین نصب، راه‌اندازی و تعمیر تاور کرین را نیز انجام می‌دهد.

مزایای استفاده از ریموت کنترل تاور کرین

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد ریموت کنترل تاور کرین ارائه کنیم. دنیای امروز دنیای استفاده از فرصت‌ها برای صرفه‌جویی در زمان و افزایش بازدهی در انجام کارهاست. پس با استفاده و نصب ریموت کنترل تاور کرین کار خود را با سرعت و کیفیت مطلوب‌تری ارائه کنید. البته با همکاری مجموعه اوج تاور کرین و کمک از آنها این خواسته خود را

4/5 - (1 امتیاز)
1 پاسخ
 1. shojaeeyan
  shojaeeyan گفته:

  ریموت کنترل تاور کرین به تازگی کمی کند شده و دیر عمل میکنه باید به طور کلی عوض بشه یا قابل تعمیر هست؟ شما تعمیرات کنترل رو انجام میدید؟؟؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *