با تاور کرین لیبهر (Libher) بیشتر آشنا شوید

کرین لیبهر Libher

شاید بارها در برخی پروژه های ساختمانی، نصب تاور کرین را مشاهده کرده باشید. تاور کرین نوعی جرثقیل عظیم الجثه است که به صورت برقی بوده و برای بالا بردن اجسام سنگین کارایی دارند. یکی از انواع معتبر و مشهور تاور کرین مدل تاور کرین لبیهر می باشد که در بسیاری از پروژه های ساختمانی تهیه و استفاده می شود. این برند مشهور در ساخت های بزرگ و گسترده و حتی کوچک قابل استفاده بوده و توانایی بلند کردن و بالا بردن اجسام به بالاترین ارتفاع را نیز دارد. به طور کلی تاور کرین لیبهر (Libher) از تجهیزات غول پیکر است که قابلیت جا به جایی و حمل بار در 360 درجه را در خود جای داده است. این محصول مانند آسانسور کارگاهی پاپصیران بسیار کاربردی و پرطرفدار است.

کاتالوگ تاور کرین لیبهر

قیمت تاور کرین لیبهر

تاور کرین لیبهر (Libher) بسته به ابعاد و ویژگی هایی که دارد از قیمت های متنوعی برخوردار است که نیاز مشتریان را پاسخگو خواهد بود. این محصول از میلیون تا میلیارد قیمت دارد که برای کارهای بزرگ به صرفه است که این تاورکرین خریداری شود اما در پروژه های ساخت و ساز کوچک این اجاره تاور کرین بسیار به صرفه تر خواهد بود. تناژ تاورکرین اثر مهمی در قیمت آن نیز خواهد داشت. با مشاهده کاتالوگ تاورکرین لیبهر می توان با انواع و قیمت های آن آشنا شد.

ساختار تاورکرین لیبهر

در تعریفی از ساختار و مشخصات تاور کرین لیبهر، باید به یکی از مهم ترین بخش های این تجهیزات اشاره نماییم. فلش یا بازوی ماشین یکی از مهم ترین بخش های تاور کرین به شمار می  رود که وظیفه جا به جایی اجسام را با وزن ها مختلف بر عهده دارد. فردی که بر روی این تاور کرین libher کار می کند باید بتواند اجسام را از روی زمین برداشته و به ارتفاع مشخص انتقال دهد. اضافه کردن بار بیش از حد مجاز در تاور کرین خطراتی را به دنبال دارد که جبران ناپذیر خواهد بود زیرا ممکن است سقوط ماشین را به دنبال داشته باشد. با استفاده از سوئیچ تعبیه شده در تاورکرین ریلی و متحرک می توان حجم بار استاندارد را تخمین زد. اپراتور تاورکرین باید آموزش های لازم را در این خصوص دیده بشد تا بتواند بدون هیچ خطایی وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. افزایش ارتفاع تاور کرین و کاهش ارتفاع تاورکرین باید به وسیله متخصصان این کار صورت گیرد. تاور کرین لبیهر آلمانی یکی از بهترین انواع تاورکرین است که برای برج سازی و ساخت و سازهای عظیم الجثه گزینه مناسبی شناخته می شود.

مطلب پیشنهادی:  تاورکرین Tower Crane

برند لیبهر یکی از مشهورترین برندهای تاورکرین شناخته شده است که به علت قدمت بالایی که دارد مورد استقبال واقع شده است. کیفیت بالای این محصول آن را به یکی از بهترین تجهیزات ساخت و ساز تبدیل نموده است. خرید و فروش تاورکرین در ایران نیز با برند لبیهر بسیار رواج یافته است.

برند لیبهر در زمینه جرثقیل های مخصوص ساخت هواپیما و کشتی، تولید لوازم خانگی و قطعات هواپیما، خدمات مهندسی خودرو، ماشین آلات ساخت و ساز، تجهیزات استخراج معدن، طراحی و ساخت ماشین آلات کشاورزی و لوازم خانگی فعالیت دارد.

تاورکرین لیبهر

قطعات تاورکرین لیبهر

تاورکرین لیبهر مانند سایر تاورکرین ها دارای قطعات مشابه هستند که می توان به موارد زیر اشاره نمود. پایه  تاورکرین ها تشکیل شده از لایه بتنی بزرگ است که دکل تاورکرین به آن پیچ شده است تا استحکام و تکیه گاه محکمی داشته باشد. با اتصال پایه به برج می توان ارتفاع تاورکرین را تعیین کرد.  دکل مورد نظر به بخش کششی تاورکرین متصل شده و امکان چرخش  و حرکت دورانی را به جرثقیل می دهد.

حرکت تاورکرین لیبهر

تاورکرین libher قدرت و توان حرکت روی زمین و انتقال کلی دستگاه از نقطه ای به نقطه ی دیگر را در خود جای داده است اما باید دقت داشت که حرکت این دستگاه بر روی زمین کاملاً متفاوت است. به همین دلیل این نوع تاورکرین ها را تاورکرین ریلی می نامند. در این نوع، می توان جا به جایی را با استفاده از ریل انجام داد. اما برخی دیگر به وسیله زنجیر مانند تانک بر روی زمین حرکت می کند. تاورکرین جاده ای نیز از این امر مستثنی نخواهد بود. در این میان تاورکرین برقی نیز از مدل های دیگر است که عملکرد دستگاه با استفاده از الکتروموتورهای برقی و گیربکس های بسیار قوی با ترمز قدرتمند صورت می گیرد.

مطلب پیشنهادی:  معرفی زوم لاین و تاریخچه آن

مشخصات تاور کرین لیبهر

در پایان

در بحث ساخت و ساز و پروژه های عظیم ساختمانی، استفاده از تاورکرین اجتناب ناپذیر خواهد بود. یکی از بهترین تاورکرین در این میان، تاور کرین لیبهر (Libher) است که طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است. با استفاده از تاورکرین لیبهر می توان جا به جایی های سنگینی را انجام داد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.