تابلو برق تاور کرین چیست؟

تابلو برق تاور کرین چیست

همان طور که می دانید تاور کرین ها در دنیای امروز از اهمیت بسیار زیادی بهره مند می باشند و افراد در پروژه های ساخت و ساز از آن ها در فعالیت های خود به طور پیوسته بهره می گیرند. همان طور که مستحضر هستید، تاور کرین ها جرثقیل هایی می باشند که به منظور حمل و جابجایی اجسام سنگین مورد استفاده قرار می  گیرند. در زمان های قدیم به منظور جابجایی مواد و مصالح سنگین وزن از قدرت چهارپایان کمک گرفته می شد. حال آن که به تدریج مهندسان دریافتند که ساخت سازه های مرتفع را نمی توان تنها با بهره گیری از حیوانات، به انجام رساند و نیاز به دستگاهی است که محدودیتی در این زمینه نداشته باشد، در نتیجه به ایده خلق وسایلی دست یافتند که امروزه ما آن ها را با نام تاور کرین می شناسیم.
در مقالات قبلی اجزای برقی تاورکرین را به طور تفصیل شرح دادیم، حال در این متن قصد داریم تا کاربرد بخشی از این قطعات را برای شما توضیح دهیم که آن هم تابلو برق است و اما تابلو برق تاور کرین چیست، با ما همراه باشید تا به این سوال به طور مفصل پاسخ دهیم.

لازم به ذکر می باشد که شرکت اوج تاور کرین در زمینه فروش انواع مدل های تاور کرین ها تجربه ای چند ساله را به خود اختصاص داده و در این عرصه مشتریان مطرحی را از آن خود نموده است.

منظور از برق تاورکرین چیست؟

پیش از آن که بدانیم که تابلو برق تاور کرین چیست، لازم است تا ابتدا نقش برجسته و ویژه الکتریسیته را در این وسایل برای شما آشکار نمائیم. همان طور که می دانید و قبل تر نیز ذکر شد، تاور کرین ها اجزای جدانشدنی از پروژه های ساخت و ساز می باشند و بدون آن ها بسیاری از برج ها، توانایی احداث شدن را نخواهند داشت. در نتیجه بسیاری از صاحبان این قبیل کسب و کارها به طور پیوسته به دنبال مطرح ترین این جرثقیل ها برای پروژه های خود می باشند. این در حالی است که تاور کرین ها بدون داشتن منبع تغذیه مناسب، نمی توانند کارایی لازم را از خود بروز دهند. در واقع به عبارتی دیگر می بایست ذکر شود که جرثقیل های تاور کرین بدون وجود منبع تغذیه خود که همان جریان الکتریکی است، کاربرد نخواهند داشت. در نتیجه تا اینجا به این حقیقت آگاه شدیم که وجود برق در کارایی این قبیل دستگاه ها نقش حیاتی و ویژه ای را ایفا می نماید. با ما همراه باشید تا در ادامه به طور مفصل توضیح دهیم که منظور از تابلو برق تاور کرین چیست.

مطلب پیشنهادی:  جرثقیل متحرک

در صورتی که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتری درباره قطعات تاور کرین دارید، این مطلب نیز می تواند برایتان مفید باشد: اجزای تاور کرین

تابلو اینورتر در تاور کرین چیست

با نقشه تابلو برق تاور کرین آشنا شوید

تا به اینجا دانستیم که تابلو برق تاور کرین چیست، حال در ادامه قصد داریم تا جایگاه این بخش در جرثقیل و نیز مهم ترین اجزای آن را برای شما عزیزان شرح دهیم، با ما همراه باشید.
لازم به ذکر می باشد که تابلو برق تاور کرین در کارکرد این دستگاه از اهمیت بسیار ویژه ای بهره مند است و به همین دلیل آن را با نام تابلو کنترل نیز می شناسند. این تابلو در کابین اپراتور تاور کرین نصب و راه اندازی می شود و به طور کلی از بخش های بسیاری تشکیل شده است که به عنوان نمونه می توان به سنسور گشتاور، ترولی، گردان، قلاب، باد سنج و سنسور تناژ اشاره نمود. هر کدام از این سنسورها نقش بسزایی در کنترل و سازماندهی تاور کرین ایفا می نمایند.

ممکن است این مطلب نیز برایتان جالب باشد: تاور کرین چگونه نصب می شود؟

نقش تابلو اینورتر در تاور کرین چیست؟

در ابتدا نیز ذکر شد که تاور کرین ها بدون وجود الکتریسیته نمی توانند کارایی داشته باشند در نتیجه وجود برق در این قبیل دستگاه ها از اهمیت برجسته ای بهره مند است. حال آن که در بعضی مواقع شرایطی همانند قطعی برق پیش می آید، آیا تاور کرین در این موقعیت نیز می تواند از خود کارایی لازم را نشان دهد یا خیر.
به منظور پاسخ به سوال مطرح شده می بایست ذکر شود که در این مواقع راه حل هایی به صاحبان این قبیل دستگاه ها پیشنهاد می شود که در ادامه آن را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.
تا اینجا به سوال تابلو برق تاور کرین چیست، پاسخ دادیم حال می خواهیم بدانیم که نقش اینورتر در این تابلو چیست. تابلوی ذکر شده همان راه حلی است که طراحان جرثقیل های تاور کرین به عنوان جایگزین به دارندگان این دستگاه ها ارائه می دهند.
در واقع این سیستم، مبدل برق می باشد که در مواقع قطع الکتریسیته، جریان مستقیم دی سی (DC) را به جریان متناوب (AC) منبع برق شهری مبدل می کند. در نتیجه شما با بهره مندی از تابلوی اینورتر در مواقعی که برق به صورت موقت وصل نیست، نیز قادر خواهید بود تا بدون اتلاف حتی کوتاه ترین زمان، به فعالیت خود با تاور کرین ادامه دهید. این امر به علاوه سرعت برجسته ای را به پروژه می بخشد و نیز از بسیاری از هزینه های اضافی شما را در امان نگه خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:  تاور کرین چیست؟

تابلو برق اینوتر تاورکرین PLC

وجود تابلو اینورتر در تاور کرین چه فوایدی را برای دستگاه به همراه دارد؟

همان گونه که تا به اینجای مطالب دریافتید که تابلو برق تاور کرین چیست، حال می خواهیم بدانیم که وجود تابلو اینورتر در جرثقیل تاور کرین، چه ارزش هایی را برای این دستگاه به همراه خواهد داشت که در ادامه نمونه هایی از مطرح ترین آن ها برای شما عزیزان شرح داده شده است.

 

بهره برداری بهینه از انرژی در دسترس

وجود سیستم اینورتر در تابلو برق تاور کرین باعث می شود که جرثقیل از انرژی ای که در اختیار دارد به صورت بهینه بهره گیری نماید، در نتیجه شما را از متحمل شدن هزینه های اضافی در امان نگه خواهد داشت. لازم به ذکر است که این ویژگی از جمله پر طرفدارترین موردی است که مشتریان بسیاری را مجذوب این تابلو نموده است.

نیاز به قطعات کمتر در امر کنترل تاور کرین

لازم به ذکر می باشد که وجود اینورتر در تابلو برق تاور کرین، منجر شده تا نیاز به استفاده از تجهیزات بسیار در دستگاه به حداقل رسیده و به جای دو موتور می توان از یک عدد موتور در تاور کرین بهره مند شد.

تحت نظر داشتن نحوه عملکرد تاور کرین به صورت مداوم

این مورد یکی از برجسته ترین ویژگی های تابلوی اینورتر در تاور کرین می باشد. در واقع وجود این سیستم در این جرثقیل باعث شده تا عملکرد و کارایی دستگاه به صورت پیوسته ثبت شود. به عبارتی دیگر شما با بهره مندی از این ویژگی می توانید از بروز خرابی های احتمالی در تاور کرین خود، جلوگیری نمائید و یا زودتر از وقوع پیشامدی، آن را تشخیص داده و در جهت رفع آن اقدام نمائید.

مطلب پیشنهادی:  تاور کرین پتن چیست؟

شاید این مطلب نیزز برایتان جالب باشد: صدور سرتیفیکیت تاور کرین و اسانسور کارگاهی

نقشه تابلو برق تاور کرین

خرید تابلو برق تاور کرین را از فروشگاه اوج تاور کرین انجام دهید

همان گونه که در قسمت قبل به شرح مزایای تابلو برق تاور کرین پرداختیم به این نکته توجه نمائید که لزوما تمامی تابلو های این قبیل دستگاه ها از ویژگی های ذکر شده بهره مند نمی باشند. به منظور درک بهتر این موضوع این نکته را کانون توجه خود قرار دهید، درباره سابقه فروشگاهی که از آن تابلوی برق مورد نظر را برای دستگاه خود خریداری می نمائید، تحقیقات گسترده را انجام دهید تا در آینده متحمل هزینه های هنگفت نشوید.
لازم به ذکر است که فروشگاه اوج تاور کرین در زمینه فروش تابلو برق تاور کرین از جمله مجموعه های مطرح بوده و مشتریان بسیاری را از آن خود نموده است. شما عزیزان می توانید با تهیه این تابلو برای دستگاه خود با  نازل ترین قیمت ممکن از فروشگاه ما، خریدی لذت بخش را تجربه نموده و یه یکی از مشتریان ثابت ما تبدیل شوید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان با تجربه ما در ارتباط باشید.

این مطلب نیز ممکن است برایتان مفید باشد: خرید و فروش تاور کرین

کارایی تابلو برق تاور کرین چیست؟

سخن آخر

در این مقاله سعی نمودیم تا به این سوال که تابلو برق تاور کرین چیست، پاسخ جامعی دهیم و شما را با آن آشنا کردیم. همچنین دانستید که این بخش از اهمیت بسیار ویژه ای در دستگاه بهره مند است. علاوه بر آن آگاه شدید که مطرح ترین سیستم در تابلو برق تاور کرین، اینورتر می باشد که ویژگی های برجسته آن معرف حضورتان بود.
در صورتی که شما نیز به دنبال راه حلی به منظور کاهش هزینه های خود در بهره گیری از تاور کرین هستید، می توانید سیستم اینورتر را برای دستگاه خود تهیه نمائید. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم تا این تابلو را برای تاور کرین خود خریداری کرده و از ویژگی هایی که این سیستم برای شما به همراه خواهد داشت، بهره مند شوید. همان گونه که ذکر شد شرکت اوج تاور کرین با بهره مندی از با تجربه ترین کارشناسان خود به طور پیوسته به مشتریان خود، مرغوب ترین خدمات را ارائه می دهد. شما عزیزان می توانید به منظور اطلاع از لیست قیمت تابلو برق تاور کرین با مشاوران مجرب ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *