اینورتر کردن تاورکرین چیست؟

اینورتر کردن تاور کرین

اینورتر کردن تاورکرین به شما کمک می کند تا بتوانید کنترل بهتری بر تاور کرین داشته باشید و همچنین سبب صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد. با توجه به اهمیت و مزایای اینورتر کردن تاورکرین، در این نوشته تصمیم داریم تا اطلاعات کاملی در این زمینه خصوصا در مورد مراحل و هزینه اینورتر کردن تاور و آسانسور کارگاهی ارائه دهیم. در صورتی که شما هم برای انجام عملیات عمرانی، ساخت و ساز، مصارف صنعتی و … از انواع آسانسور کارگاهی و تاور کرین استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه نمایید.

ه کنید.

اینورتر در تاورکرین به چه معناست؟

اینورتر دستگاهی است که به کمک آن می توان جریان DC را به جریان AC تبدیل کرد. این دستگاه با مارک ها و در مدل های مختلفی در بازار موجود است. با استفاده از اینورتر در تاورکرین، تاور کرین جریان AC دریافت می کند و در نتیجه کارایی بالاتری خواهد داشت. همچنین از آن جایی که با استفاده از اینورتر برای تاورکرین، موتور برای راه اندازی به جریان بسیار کمتری نیاز دارد در مصرف برق صرفه جویی می شود. سایر مزایای اینورتر کردن تاور کرین عبارتند از :

اینورتر تاورکرین

  • سرعت بیشتر
  • کاهش تنظیمات موتور
  • برنامه ریزی حرکت موتور
  • امکان تغییر سرعت موتور
  • محافظت در برابر اضافه بار
  • امکان تغییر جهت حرکت موتور
  • و …

از جمله اینورترهایی که اغلب در تاور کرین ها مورد استفاده قرار می گیرند می توانیم به اینورتر قلاب، اینورتر شاریوت و اینورتر گردان اشاره کنیم. اینورترها شامل سه قسمت اصلی هستند که عبارتند از یکسوساز، کنترل کلیدزنی برای تغییر ولتاژ، سوئیچ های قدرت. به یاد داشته باشید که برای استفاده از اینورتر در تاورکرین حتما باید این کار را به متخصص و کارشناس این زمینه بسپارید. به طور کلی از آن جایی که عدم رعایت هرگونه نکات ایمنی و استاندارد در نصب و راه اندازی تاورکرین، تعمیر تاور کرین، اینورتر کردن و … ممکن است سبب بروز حوادث سقوط تاور کرین شود، حتما باید در این زمینه ها از متخصصان ماهر و با تجریه استفاده شود.

مطلب پیشنهادی:  فروش قطعات تاور کرین

اینورتر برای تاورکرین

مراحل و هزینه اینورتر کردن تاور و آسانسور کارگاهی چه گونه است؟

برای اینورتر کردن تاورکرین ابتدا باید متخصص این کار از تاور کرین شما بازدید کند و تمامی اطلاعات مربوط به آن را به طور دقیق ارزیابی و یادداشت نماید. سپس با توجه به نوع انواع تاور کرین، تناژ تاورکرین و … مناسب ترین مدل و مارک اینورتر تاورکرین انتخاب و تهیه می شود. اینورتر به طور استاندارد در تابلو نصب شده و کارکرد صحیح آن تست می شود.

تاورکرین اینورتر شده به راحتی عیب یابی می شود و همچنین امکان تغییر دادن تنظیمات به منظور شخصی سازی سرعت و گشتاور را نیز دارد.

قیمت اینورتر با توجه به مارک و مدل آن متفاوت است. با توجه به نقش حساس این قطعه بهتر است در هنگام انتخاب اینورتر برای تاورکرین از اینورترهای اصل و با کیفیت که عمر طولانی تر و کیفیت بالاتری دارند استفاده کنید. اینورتر تاورکرین کمک می کند تا از سایش های شدید جلوگیر شده و در نتیجه عمر تاور کرین و قطعات آن افزایش یابند. ایجاد امکان کنترل از راه دور نیز یکی دیگر از مهم ترین مزایای اینورتر کردن تاور کرین است.

تاورکرین اینورتر شده قابلیت های زیادی دارد و همین موضوع هزینه اینورتر کردن تاورکرین را توجیه می کند. جلوگیری از آسیب در هنگام تغییر جهت دادن تاور کرین، عدم نیاز به ترمزهای شدید و در نتیجه جلوگیری از آسیب دیدن چرخ دنده ها و …، جلوگیری از سایش های شدید، تشخیص دادن وزن بیش از حد مجاز و در نتیجه فعال شدن زنگ خطر و … نیز برخی دیگر از قابلیت های تاورکرین اینورتر شده هستند.

مطلب پیشنهادی:  تاورکرین تانیوس

اینورتر در تاورکرین به چه معناست؟

جمع بندی

در این نوشته با ارائه اطلاعات کاملی در مورد مراحل و هزینه اینورتر کردن تاور و آسانسور کارگاهی به سوال اینورتر کردن تاورکرین چیست؟ پاسخ داده ایم. همان طور که توضیح دادیم استفاده از اینورتر در تاورکرین سبب می شود تا جریان DC به جریان AC تبدیل شود. اینورتر برای تاورکرین مزایا و قابلیت های زیادی را ایجاد کرده و کنترل تاورکرین را راحت تر و ایمن تر می کند.

مجموعه اوج تاورکرین به صورت حرفه ای در زمینه خرید و فروش تاور کرین، اجاره تاور کرین، نصب آسانسور کارگاهی، تعمیر آسانسور کارگاهی، نصب تاور کرین و تعمیرات آن، خدمات مربوط به اینورتر کردن و … فعالیت می کند. همچنین برای دریافت گواهینامه اپراتور تاور کرین آلیماک می توانید از خدمات این مجموعه استفاد

5/5 - (1 امتیاز)
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *