اپراتور تاور کرین کیست؟ هر آنچه باید بدانید!

اپراتور تاور کرین

اپراتور تاور کرین به چه معناست؟ برای پاسخ به این سوال به طور خلاصه می توانیم بگوییم که اپراتور جرثقیل تاور کرین کسی است که وظیفه کنترل کردن تاور کرین و انجام کارهای این وسیله را بر عهده دارد. در این نوشته تصمیم داریم تا اطلاعات کاملی در مورد وظایف اپراتور تاور کرین ارائه دهیم. بنابراین در صورتی که شما هم به این شغل علاقه دارید و دوست دارید که در این زمینه مشغول به کار شوید پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه نمایید.

اپراتور تاور کرین کیست؟

همان طور که اشاره کریم اپراتور تاور کرین کسی است که تاورکرین را کنترل می کند و در این زمینه مهارت و تخصص لازم را دارد. تاورکرین یا جرثقیل برجی نوعی جرثقیل بسیار بزرگ است که در عملیات عمرانی و صنایع مختلف برای بالا بردن تجهیزات، آهن آلات، وسایل و بارهای سنگین از آن استفاده می شود. این وسیله علاوه بر اینکه وسایل مورد نظر را تا ارتفاع مورد نیاز بالا می برد می تواند این اجسام را در شعاع های مختلف نیز جایجا کنید.

انواع تاور کرین مانند تاور کرین ریلی، تاور کرین متحرک و … در ساخت و ساز برج ها، ساختمان ها، سیلو سازی، سد سازی، ساخت و ساز پالایشگاه ها و نیروگاه ها، باربری در بنادر، مونتاژ قطعات سنگین و بزرگ در برخی از صنایع و …. مورد استفاده قرار می گیرد. کار اپراتور تاور کرین این است که بتوانید با استفاده از این وسیله کارهایی که اشاره کردیم را انجام دهد.

درامد اپراتور تاور کرین در ایران چقدر است؟

چگونه می توان اپراتور تاورکرین شد؟

اپراتور جرثقیل تاور کرین باید دانش و تخصص کافی در زمینه کار با تاورکرین را داشته باشد و به طور کامل با این وسیله آشنا باشد. به همین دلیل یکی از شرایط اپراتور تاور کرین این است که در دوره های آموزشی تخصصی شرکت کرده و آموزش های ارائه شده به صورت تئوری و عملی را دریافت نماید. پس از گذراندن این دوره های تخصصی نیز باید در آزمون های مورد نیاز شرکت کند و تأییدیه های لازم را به دست آورد. البته قابل ذکر است که برای مشغول شدن به کار اپراتور تاور کرین نیازی به مدرک دانشگاهی خاصی ندارید و صرفا گذراندن این دوره های آموزشی کفایت می کند. البته داشتن مدرک دیپلم از دبیرستان یکی از شرایط اپراتور تاور کرین است.

مطلب پیشنهادی:  آیا می دانید جرثقیل کارگاهی چیست؟

 

شرایط اپراتور تاور کرین

شرایط اپراتور تاور کرین

برای پاسخ به سوال چگونه می توان اپراتور تاورکرین شد؟ باید بگوییم که گذراندن دوره های آموزشی در این زمینه الزامی می باشد. این دوره های آموزشی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای وابسته به وزارت کار و برخی از سازمان ها و شرکت هایی که مجوزهای لازم را در این زمینه دارند ارائه می شود.

آموزش های ارائه شده معمولا به صورت دوره های تئوری و دوره های عملی می باشند. با آموزش های ارائه شده در این دوره ها به طور کامل با نصب و راه اندازی تاورکرین، اجزای تاور کرین، تاور کرین چگونه کار می کند؟ تاور کرین چگونه نصب می شود؟ مراحل نصب تاور کرین خود نصب شونده، افزایش ارتفاع تاورکرین، کاهش ارتفاع تاورکرین و … آشنا می شوید.

آموزش های ارائه شده در دوره های عملی اپراتور تاور کرین چیست؟ در دوره های عملی نیز پس از گذراندن آموزش های لازم با تاورکرین های واقعی کار می کنید تا مهارت های مورد نیاز را به دست آورید. پس از گذراندن این دوره ها باید مدتی نیز کارآموزی انجام دهید تا بتوانید موفق به دریافت گواهینامه اپراتور تاور کرین شوید.

اپراتور تاور کرین کیست؟

 

درامد اپراتور تاور کرین در ایران چقدر است؟

کار اپراتور تاور کرین کاری حساس و تقریبا دشوار است. شما به عنوان فردی که می خواهد به عنوان اپراتور تاور کرین فعالیت کند باید هیچ گونه ترسی از ارتفاع نداشته باشید. همچنین باید قدرت بدنی خوب و توانایی بالا رفتن از ارتفاع را داشته باشید. ممکن است شما در زمان کار با تاورکرین مجبور شوید چندین بار از ارتفاع بالا بروید. علاوه بر این باید تخصص و مهارت کافی داشته باشید تا بتوانید از بروز حوادث سقوط تاور کرین جلوگیری کنید. با توجه به سخت و تخصصی بودن وظایف اپراتور تاور کرین تنها در صورتی می توانید در این کار موفق شوید که به این کار علاقه داشته باشید.

مطلب پیشنهادی:  بهترین تاور کرین چیست؟

حالا که با پاسخ سوال اپراتور تاور کرین کیست؟ آشنا شدید بی شک می خواهید بدانید که درامد اپراتور تاور کرین در ایران چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که میزان درامد اپراتور جرثقیل تاور کرین تحت تأثیر موارد مختلف و متعددی محاسبه می شود. یکی از موارد مهمی که در تعیین میزان درامد این شغل اثر دارد میزان تجربه می باشد. سابقه کاری شما و اینکه در کدام شرکت ها و در کدام پروژه ها فعالیت داشته اید در موفقیت شما در این رشته و میزان درامدتان تأثیر چشمگیری دارد.

نوع پروژه، محل پروژه، مدت زمانی که پروژه مورد نظر طول می کشد، میزان سختی کار و … نیز از جمله مواردی هستند که میزان درامد این شغل را تحت تأثیر خود قرار می دهند. به طور کلی برای اینکه بتوانید وظایف اپراتور تاور کرین را به بهترین نحو انجام دهید و در این کار موفق و دیده شوید باید آموزش های لازم را ببینید و به طور دوره ای نیز دانش خود را در این زمینه ارتقا داده و با تغییرات روز جلو بروید. در صورتی که دانش و تجربه خود را گسترش دهید در پروژه ها و شرکت های مطرح و بزرگ مشغول به کار می شوید و درامد بیشتری به دست می آورید.

اپراتور تاور کرین به چه معناست؟

جمع بندی

در این نوشته با ارائه اطلاعات کاملی در مورد اینکه اپراتور تاور کرین به چه معناست به سوال چگونه می توان اپراتور تاورکرین شد؟ پاسخ دادیم. همان طور که اشاره کردیم اپراتور تاور کرین وظیفه دارد تا تاورکرین را کنترل کند بنابراین باید با کارکرد تمامی قطعات و اجزای این وسیله آشنا باشد. برای مثال اپراتور این دستگاه باید با کارکرد تمامی پدال ها، اهرم ها، کابل ها و … آشنا باشد. همچنین باید بتواند تناسب میان میزان بار و تناژ تاورکرین را تأیید کند. برای مشغول به کار شدن به عنوان اپراتور این دستگاه باید در دوره های آموزشی عملی و تئوری مورد نیاز در این زمینه شرکت کرده و پس از گذراندن این دوره ها و همچنین دوره های کارآموزی لازم گواهینامه اپراتور تاور کرین را دریافت نمایید.

مطلب پیشنهادی:  تاور کرین متحرک

اپراتور همچنین باید با نحوه نصب و جدا کردن و چگونگی کارکرد بازوها و سکشن ها نیز آشنایی کامل داشته باشد. آشنایی با اصول و ایمنی مربوط به تعمیر تاور کرین نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. اپراتور باید این توانایی را داشته باشد که تمامی قطعات را از نظر کارایی و کیفیت مورد بررسی قرار دهد و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض نماید.

شرکت اوج تاورکرین به طور تخصصی و حرفه ای در زمینه خدمات تاور کرین مانند خرید و فروش تاور کرین، اجاره تاور کرین، جابجایی تاور کرین، نصب تاور کرین و … فعالیت می کند. علاوه بر این، این شرکت در زمینه صدور گواهینامه تاورکرین آلیماک نیز فعالیت دارد. شما می توانید از کارشناسان این مجموعه در مورد تمام نکات و هر آنچه باید درباره اپراتور تاور کرین بدانید مشورت کرده و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. علاوه بر تمام این ها مجموعه اوج تاور کرین در زمینه ساخت آسانسور کارگاهی، تعمیر آسانسور کارگاهی، نصب آسانسور کارگاهی و … نیز فعالیت می کند.

5/5 - (1 امتیاز)
1 پاسخ
  1. asghariyan
    asghariyan گفته:

    سلام
    میخاستم بدونم شرکت اوج تاور کرین پذیرش کار آموز برای اپراتور تاور کرین رو م داره؟ممنون میشم در این باره راهنماییم کنید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *