اجزای برقی تاورکرین

اجزای برقی تاورکرین

همان گونه که می دانید سازه های مرتفع در جهان امروز و در تمام جوامع به صورت مکرر دیده می شوند و از اهمیت بسیار بالایی بهره مند هستند. در زمان های قدیم ساخت و احداث ساختمان هایی با ارتفاعات بلند با مشکلات متعددی همراه بود و اغلب به نافرجامی منجر می شد. حال آن که با ابداع دستگاه هایی به نام تاور کرین، بسیاری از پروژه های ساخت و ساز با موفقیت به سرانجام رسیدند و به دنبال آن استفاده از تاور کرین اوج گرفت. در نتیجه وجود این قبیل وسایل در انواع پروژه های سازه ای و نیز بسیاری از کارخانه ها لازم بوده که صاحبان پروژه را از صرف هزینه های اضافی، بی نیاز می دارد. حال در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با انواع اجزای برقی تاورکرین آشنا سازیم و بخش های متنوع آن را شرح دهیم؛ پس تا پایان این بخش با ما همراه باشید.

پیش از شروع موضوع اصلی لازم به ذکر است که شرکت اوج تاور کرین در زمینه ارائه انواع خدماتی همانند تاور کرین، آسانسور و بالابرهای کارگاهی، تجربه ای چند ساله را به خود اختصاص داده و به طور پیوسته در این عرصه پیشرو است. کارشناسان ما با رعایت تمامی اصول فنی و کیفی همواره ارائه دهنده برجسته ترین خدمات به مشتریان خود می باشند.

ممکن است این مطلب نیز برایتان مفید باشد: نصب آسانسور کارگاهی

معرفی قطعات برقی تاور کرین

آشنایی با دستگاه های تاور کرین و پیدایش آن ها

همان گونه که متوجه شدید تاور کرین ها در دنیای امروز یاری رسان بسیاری از پروژه های ساخت و ساز بوده و بدون وجود این قبیل دستگاه ها، فعالیت ها با دشواری های متعددی روبه رو خواهند شد. حال در این بخش از مطلب به طور خلاصه ذکر خواهیم کرد که تاور کرین چیست. شایان ذکر است که به طور کلی به جرثقیل هایی که به منظور جابجایی و حمل مواد و مصالح مورد استفاده قرار می گیرند، تاور کرین می گویند. به علاوه انواع گوناگونی از این دستگاه ها در بازار عرضه و در زمینه های متنوعی از آن ها بهره گرفته می شود که به عنوان نمونه می توان به پروژه های سد سازی، ساختمان سازی و برج سازی اشاره نمود. لازم به ذکر است که آن ها از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که مطرح ترین آن، اجزای برقی تاورکرین می باشد که در ادامه به طور مفصل شرح خواهیم داد.

مطلب پیشنهادی:  افزایش ارتفاع تاور کرین

ممکن است این مطلب نیز برایتان جالب باشد: آسانسور و بالابرهای کارگاهی

 

معرفی انواع اجزای برقی تاور کرین ها و اهمیت وجود آن ها

همان طور که تا به اینجا مطالعه نمودید، دانستید که بالابرهای تاور کرین جزء جدا نشدنی از پروژه های ساخت و ساز هستند. علاوه بر آن به این حقیقت آگاه شدید که از جمله مهم ترین تجهیزات تشکیل دهنده، اجزای برقی تاورکرین می باشند. حال در ادامه مطالب به طور خلاصه انواع بخش های تشکیل دهنده کلی این قبیل وسایل، شرح داده شده خواهند شد و شما عزیزان می توانید با آن ها و نیز اهمیت هر کدام آشنا شوید.

ممکن است این مطلب نیز برایتان مفید باشد: نصب و راه اندازی تاورکرین

اجزای برقی تاور کرین ها چه هستند؟

پایه تاور کرین

لازم به ذکر می باشد که نام دیگر این بخش، پایه تثبیت بوده و از اهمیت بسزایی بهره مند است. به عبارتی دیگر پایه یکی از اصلی ترین اجزای تاورکرین می باشد. در واقع وجود این قسمت منجر شده تا بهره گیری از بالابر به راحتی و ایمنی هر چه تمام تر انجام پذیر باشد. طریقه کارایی پایه تثبیت تاور کرین به این صورت است که بالابر را به صورت کاملا ثابت نگه داشته و از حرکت آن به هر سو جلوگیری نموده و نقش یک پشتیبان را ایفا می نماید.
این نکته را کانون توجه خود قرار دهید، در صورتی که پایه تاور کرین به درستی در محل مورد نظر نصب نشده باشد می تواند عواقب خطرناک و جبران ناپذیری را با خود به همراه داشته باشد. در نتیجه به هنگام راه اندازی انواع اجزای تاورکرین و به ویژه پایه آن دقت لازم را به کار ببرید تا از حوادث احتمالی آینده جلوگیری نمائید.

بازوی بالابر

همان گونه که از نام این قطعه آشکار است، این بخش توانایی حرکت کردن را داشته و قادر است تا مواد و مصالح را به صورت عمودی حمل و جابجا نماید. لازم به ذکر است که بازوی بالابرها بر دو نوع استوار هستند که عبارتند از بازوی لنگر و بازوی ثابت. بازوی لنگر همان بخش متحرک بوده که وظیفه جابجایی مواد و مصالح را به صورت افقی بر عهده دارد. نوع ثابت نیز شامل واگن برقی می باشد که مسئولیت حمل اشیاء را به صورت افقی بر عهده دارد.

مطلب پیشنهادی:  فونداسیون تاور کرین چه کمکی به ما می کند!

بخش چرخان تاور کرین

همان طور که از نام این بخش پیدا است، این قطعه چرخش تاور کرین را ممکن می سازد. لازم به ذکر است که واحد چرخان بالابر در بالای دکل تاور قرار داشته و به آن متصل می باشد.

دکل بالابر

لازم به ذکر می باشد که این بخش از تاور کرین ها توسط پایه آن، تقویت و محافظت می شود. به علاوه این قسمت را با نام دیگری نیز می شناسند و آن هم، برج تاور کرین می باشد.

وینچ بالابر تاور کرین

این بخش جرثقیل در واقع قسمت مکانیکی و قرقره ای آن می باشد که از قابلیت حمل و جابجایی اجسام بسیار سنگین بهره مند می باشد.

همان گونه که مشاهده نمودید، قطعات ذکر شده در بالا از جمله مطرح ترین بخش های تاور کرین ها بودند که برای شما به طور خلاصه شرح داده شدند. تمامی تجهیزات بالا را می توانید با نازل ترین قیمت ها از شرکت اوج تاور کرین تهیه فرمائید. شما مشتریان عزیز می توانید به منظور اطلاع از لیست قیمت های انواع بالابرها و نیز قطعات آن ها با کارشناسان با تجربه ما در ارتباط باشید و سوالات خود را با آن ها در میان بگذارید.
حال در ادامه مطالب قصد داریم تا به معرفی قطعات برقی تاور کرین بپردازیم با ما همراه باشید تا با انواع آن ها آشنا شویم.

معرفی انواع اجزای برقی تاور کرین ها

اجزای برقی تاور کرین ها چه هستند؟

ابتدا و پیش از توضیح اجزای برقی تاورکرین لازم است بدانید که این قطعات به طور کلی به دو بخش تقسیم بندی می شوند که عبارتند از کابین تاور کرین و تابلو کنترل بالابر.

 

کابین تاور کرین

ممکن است که این بخش از جرثقیل را بارها دیده باشید، در واقع این قسمت به اتاقکی اطلاق می گردد که در بالای تاور کرین قرار دارد و یکی از حیاتی ترین اجزای برقی تاورکرین می باشد. به عبارتی دیگر این بخش را به عنوان مغز و مقر فرماندهی می شناسند و به آن اپراتوری تاور کرین نیز می گویند.
به عنوان مهم ترین وظایف این بخش می توان به نظم دادن به تاور کرین و هماهنگ کردن آن و تشخیص مسیر جابجایی بار اشاره نمود. تمامی مسئولیت های ذکر شده توسط فردی که در این کابین قرار می گیرد، انجام می شود.

مطلب پیشنهادی:  توانایی های اپراتور تاورکرین

تابلو کنترل تاور کرین

یکی دیگر از اجزای برقی تاورکرین که نقش مهمی را در آن ایفا می نماید، این بخش است. به بیانی دیگر این قسمت از جرثقیل در بردارنده مجموعه ای از تجهیزات کنترل و هدایت تاور کرین می باشد. لازم است ذکر شود که تعداد زیادی سنسور در این قسمت وجود دارد که تمامی آن ها جزء اجزای برقی تاورکرین هستند. به عنوان نمونه هایی از آن ها می توان به سنسور بادسنج، سنسور تناژ، سنسور ترولی و گشتاور اشاره نمود.

ممکن این مطلب نیز برایتان مفید باشد: وینچ تاورکرین

اجزای برقی تاورکرین ها

با تهیه تاور کرین مورد نظر خود از برجسته ترین فواید آن بهره مند شوید

تا به این بخش از مطلب با اجزای برقی تاورکرین ها آشنا شدید و دانستید که هر کدام از آن ها چه وظایفی را در جرثقیل کرین ایفا می نمایند. در ادامه قصد داریم تا شما عزیزان را با مطرح ترین مزایای تاور کرین ها آشنا نمائیم. همان طور که مستحضر هستید، وجود بالابرهای تاور کرین در بسیاری از پروژه های ساخت و ساز لازم و حیاتی است و شما با بهره مندی از آن ها می توانید بسیاری از اجسام سنگین را در محل پروژه خود در جهت های گوناگون جابجا نمائید. وجود این قبیل وسایل باعث می شود تا از زمان و هزینه پروژه نیز به صورت بهینه بهره برداری انجام گیرد.

خرید بالابر کارگاهی را از شرکت اوج تاور کرین انجام دهید

همان طور که می دانید شرکت اوج تاور کرین ارائه دهنده انواع آسانسور کارگاهی و نیز تاور کرین می باشد و در این زمینه مشتریان بسیار زیادی را از آن خود نموده است. به علاوه بسیاری از خدمات ارائه شده توسط مجموعه ما با رعایت تمامی استانداردهای ملی و بین المللی انجام می پذیرند و از این طریق رضایت مشتریان بسیاری را جلب می نماید.
شما عزیزان می توانید به منظور بهره مندی از لیست قیمت انواع اجزای برقی تاورکرین با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شاید این مطلب نیز برایتان جالب باشد: حوادث سقوط تاور کرین

نتیجه گیری

همان گونه که مشاهده نمودید تاور کرین ها در پروژه های ساخت و ساز اهمیت بسزایی را به خود اختصاص داده و بسیاری از اجزای برقی آن ها در بازار به طور پیوسته عرضه می شود. در صورتی که سوال یا ابهامی وجود دارد می توانید با مشاوران با تجربه ما در هر زمانی ارتباط برقرار نمائید.

4/5 - (1 امتیاز)
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *